Rondeel nwsbrf nieuw drassig land

2-14 oktober 2026 | filmtheater MIMIK

Film: ‘Nieuw Drassig Land’

Het gemaal aan de overkant van de IJssel is op 24 september geopend met een symposium (in MIMIK) en een formele openingsbijeenkomst bij het gemaal zelf. De documentaire ‘Nieuw Drassig Land’ is op donderdag 24 september in première gegaan in MIMIK en draait daar de komende tijd.

  • Gepost op 28 september 2026

Het gemaal aan de overkant van de IJssel is op 24 september geopend met een symposium (in MIMIK) en een formele openingsbijeenkomst bij het gemaal zelf. De documentaire ‘Nieuw Drassig Land’ gaat over het gemaal en de achterliggende polder. De documentaire is op donderdag 24 september in première gegaan in MIMIK en draait daar de komende tijd.

Het gemaal aan de Bandijk in Terwolde had door toenemende regenval en langere perioden van droogte onvoldoende capaciteit om water af te voeren, of juist in te laten wanneer dat nodig was. Om het gebied ook in de toekomst leefbaar en weerbaar te houden was niet alleen vernieuwing van het gemaal noodzakelijk, maar ook het beter bergen en vasthouden van water in de achterliggende gebieden, waaronder polder Nijbroek. De bijzondere cultuurhistorische waarde van het polderlandschap en de historische gemaalgebouwen vormden daarbij een belangrijk uitgangspunt voor de gekozen oplossingen. De afgelopen twee jaar is dit indrukwekkende project door Jonathan de Jong en Bastiaan Brand (Winnaars Gouden Kalf 2024) vastgelegd in de documentaire ‘Nieuw Drassig Land’.

Koop een kaartje via de ticketlink van MIMIK.

 

Rondeel website drassig land