Home - overige

Een lezing over Carlo Scarpa

23 april, 20.00 uur (inloop vanaf 19.30 uur , Architectuurcentrum Rondeel, Assenstraat 14 in Deventer

Meld je aan voor de lezing over architect Carlo Scarpa door Hans Formsma.

In het najaar staat een excursie naar Venetië op het programma. Ter voorbereiding geeft Hans Formsma (Venetië-kenner) een lezing over één van de meest raadselachtige en ondergewaardeerde architecten van de 20e eeuw, Carlo Scarpa (2 juni 1906 – 28 november 1978). Scrapa staat bekend om zijn instinctieve benadering tot materialen, waarbij aloude ambachten worden gecombineerd met moderne productie processen. In 1963 renoveerde Carlo Scarpa een Venetiaans stadsgebouw. De eigenaar beschreef hoe Carlo Scarpa “vooral exceptioneel bekwaam was in het combineren van een basismateriaal met een kostbaar materiaal.”

Carlo Scarpa is geboren in Venetië en woonde als kind in Vicenza. Na de dood van zijn moeder in 1919 verhuisde zijn familie naar Vicenza. Hij studeerde architectuur in Venetië en was daarna van 1932 tot 1947 directeur van de Venini Glaswerken. Hij ontdekte toen zijn interesse voor het ambacht van glasblazen en vormen om daarmee zijn architectuur te perfectioneren.

Pas na de tweede wereldoorlog werd hij internationaal bekend om zijn architectuur. Zijn reizen naar Japan hebben zijn vormentaal verder ontwikkeld.

Hij was als architect met name een lichtend voorbeeld voor vele praktiserende architecten, zowel tijdens zijn leven als na zijn dood, zoals onder andere Le Corbusier, Frank Lloyd Wright, Louis Kahn en Mario Botta.

    * Deelname in volgorde van aanmelding

    Publiciteit is welkom! Deel dit via:

    Geef een reactie

    Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *